مطالب مفید و آموزشی

تماس سریع : ۰۹۱۲۹۳۱۴۲۶۴ 
دو روش جالب اسکوپ کردن سنگ نما که از روش پیچ و رولپلاک سنگ نما متفاوت است را در اینجا به شما آموزش میدهیم  Interesting Scoping Stone

اسکوپ سنگ به‌ وسیله چنگک اسکوپ

در اینجا از قلابی کوچک که از جنس فولاد ضدزنگ می‌باشد استفاده می‌نماییم که به آن چنگک اسکوپ می‌گویند. این روش بدین‌صورت می‌باشد که شیاری در دو لبه بالا و پایین سنگ پلاک ایجاد نموده و پس از استقرار سنگ در محل موردنظر خود به هنگام دوغاب ریزی چنگک اسکوپ را در شیار سنگ قرار داده و دوغاب ریزی را انجام می‌دهیم و در رگ بعدی ناخن خم‌شده به سمت بالای چنگک را در شیار پایین سنگ قرار داده و بدین‌صورت گیرداری سنگ پلاک تأمین می‌گردد.

اسکوپ سنگ توسط چسباندن تکه سنگ به پشت سنگ پلاک
این روش بسیار آسان و کم‌هزینه بوده و در موارد کمتری استفاده می‌شود ولی در صورت عدم دسترسی به سیم اسكوپ و با چنگک با این روش می‌توان گیرداری سنگ را به نحو نسبتاً قابل قبولی ایجاد نمود. در این روش با چسباندن چند تکه سنگ به پشت سنگ پلاک به‌ وسیله چسب سنگ، گیرداری بین سنگ پلاک و دوغاب ایجاد می‌گردد. تکه سنگ‌ ها می‌توانند در ابعاد حد رودی 4 سانتی‌متر و به، علامت خود ملک، پلاک باشد (می‌توان خرده‌های خود سنگ پلاک استفاده نمود)، ولی در کل ضخامت تکه سنگ‌ها نباید مانع از شاقولی با تراز کردن سنگ پلاک گردد.